fbpx
Contact
Locations

New York
London
Berlin

Follow us
Image Alt

Laikosi pagrindinės taisyklės: estetika ir komfortas – suderinama

Laikosi pagrindinės taisyklės: estetika ir komfortas – suderinama

Estetiška ir praktiška – suderinama

Nors sostinėje įsikūrusi bendrovė „Subtila“ geriausiai žinoma dėl gaminamų viengulių, dvigulių ir vaikiškų lovų, per metus savo pirkėją rado ir sofa-lova „Biglis“. Daugelį paperka ne tik šio baldo estetika, bet ir funkcionalumas: nedideliame būste ji gali tarnauti ir kaip moderni sofa, ir kaip kokybiška bei patogi lova – transformacijai pritaikytas itin tvirtas aliuminio mechanizmas.
Parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas“ bendrovės „Subtila“ komanda pristato ir pasakoja, kuo šiandien kvėpuoja Europos baldų pramonė, mat patys nuolat domisi naujovėmis, lankosi parodose užsienyje, o įgytas žinias pritaiko praktiškai – rinkai pasiūlydami vis modernesnių ir kokybiškesnių minkšųjų baldų. Pavyzdžiui, lovų „Subtilos“ gaminių kataloge – daugiau nei 30 modelių.
„Parodoje pristatoma naujoji kolekcija atspindi šių ir ateinančių metų baldų madų tendencijas. Šios neatsiejamos nuo drabužių mados, visgi, dairantis minkštųjų baldų, svarbu prisiminti pagrindinę taisyklę – estetika turi derėti su ergonomika, galiausiai, itin svarbus elementas – kokybiškas čiužinys“, – komentavo „Subtilitos“ pardavimų direktorius Linas Juška. Nors įmonė čiužinių negamina, jau ne vienerius metus bendradarbiauja su patikimais italų gamintojais.

Išplėtė klientų ratą

Šiųmetėje parodoje pristatomi naujausi „Subtilos“ gaminamų lovų modeliai: „Kolibri“, „Baloo“, „Paloma“ ir atnaujintas modelis „Falko“.
Jei, anot L. Juškos, lygintume lietuvių baldų dizaino tendencijas ir galimybes su baldų pramonės korifėjais – italais ar vokiečiais, tobulėti yra kur. Bet lietuvių baldų gamintojus lyginant su didele dalimi Europos šalių, tokių kaip Lenkija, Slovakija, Slovėnija, Rumunija, Bulgarija bei kitomis, galima drąsiai teigti, jog lietuviai – visa galva aukščiau. Visų pirma, dėl atsakingo požiūrio į gaminio kokybę. „Kartais gamintojai imasi gaminti kuo pigesnį baldą, tačiau itin svarbu išsaugoti balansą tarp kokybės ir pagaminimo kaštų. Jei naudojame labai pigias medžiagas, natūralu, kad retai kada pavyksta užtikrinti aukštą kokybę. Visgi pasiūlyti kokybišką produktą už prieinamą kainą tikrai įmanoma“, – reziumavo pašnekovas.
„Subtilitos“ pirkėjų ratas platus, bendrovė daugiausia dirba Lietuvos rinkoje, o jų sėkmę įrodo maždaug 50–60 proc. sugrįžtančių klientų. Vieni į „Subtilą“ sugrįžta atnaujindami namus, kiti ateina rekomendavus draugams ar pažįstamiems.
L. Juška patvirtina – be baldo dizaino, labai svarbu pasidomėti jo struktūra. Pavyzdžiui, lovų kokybei labai svarbus jos karkasas, baldo tvirtumą užtikrina plieno profilių konstrukcijos, baldas turi būti tvirtas, kokybiškai surinktas, atsakingai parinktos jungiančios detalės. „Subtilitos“ gaminamoms lovoms tinkami visų rūšių čiužiniai. Visų minkštųjų baldų audiniai lengvai valomi, prireikus nesunkiai keičiami. Bendrovė turi ką pasiūlyti ir alergiškiems žmonėms.

Paroda

Nepakanka įvertinti išvaizdos

L. Juška juokauja, jog bendrovės siūlomų baldų audinių paletė tokia plati, jog gali atrodyti, kad išsirinkti norimą tiesiog neįmanoma. Kiekvienam klientui pasiruošę padėti salonuose dirbantys kompetentingi specialistai, įgiję dizainerio ar architekto išsilavinimą. „Audiniams skiriama daug dėmesio ir laiko, užsienio parodose pasirenkamos naujausios, kokybiškiausios bei inovatyciausios audinių kolekcijos – būtent jos pristatomos ir parodoje Lietuvoje. Šiuolaikiniai baldų audiniai – sudėtingų struktūrų: itin kokybiška, maloni liesti sintetika ar iš skirtingų tipų siūlų sudaryti multipluoštai. Vieną pluoštą gali sudaryti medvilnė, viskozė, vilna, kad audinys būtų praktiškas, malonus liesti, ilgaamžis“, – komentavo pašnekovas.
Parodos stende dėmesį atkreipia lova „Kolibri“, kuri sukurta galvojant apie nedidelį jaunos šeimos būstą, taigi, daugiausia dėmesio dizaineriai skyrė baldo funkcionalumui. Ši lova išsiskiria keliomis galvūgalio modifikacijomis. Galvūgalis gali būti praplėstas, įrengiant lentynėlę pasidėti knygai ar mobiliajam telefonui. Lentynėlės gali būti komponuojamos abiejose galvūgalio pusėje, taip pat baldas gali būti gaminamas be papildomų lemtynėlių ar su siauru galvūgaliu. Pagalvota ir apie baldo priežiūrą: suprojektuotos gana aukštos baldo kojelės, kad būtų patogu naudoti valymo robotą.
Bendrovės komanda pakankamai lanksti: kiekvienas klientas gali išsakyti savo pageidavimus. Prireikus, gali būti keičiami minkštųjų baldų matmenys, galvūgalio aukštis ir plotis. Beje, „Subtila“ itin aktyviai dirba su interjero projektuotojais, jų pagaminti baldai iškeliauja ir į Skandinaviją, Kazachstaną, Rusiją, Malaiziją, Australiją, Prancūziją ar Australiją.
Nors lietuviai, anot L. Juškos, praktiški ir pragmatiški, jie jaučia stilių ir turi išlavintą skonį. Antra vertus, vis dažniau interjero projektavimas patikimas specialistams, taigi, į namus atkeliauja aukštesnio lygio, skoningai parinkti baldai.

Spalio 3–5 dienomis bendrovės „Subtila“ stendą galite aplankyti „Litexpo“ vykstančioje parodoje. „Baldai. Interjeras. Dizainas“. Stendas įsikūręs 3 salėje (stendas 3.14). Baldų salonas įsikūręs prekybos centre „Klasikos namai“, Žirmūnų g. 70, Vilniuje.